wtorek, 10 czerwca 2008

17 cali w naszych rękach

Czas najwyższy wrzucić na warsztat najmniejsze z modeli telewizorów lcd. Niestety w swoich rękach mieliśmy okazje poobracać tylko jednym takim modelem, jakim jest telewizor LG LCD 17LS5R.
Dlaczego w ogóle warto zastanawiać się nad lcd o małej przekątnej obrazu?
Po pierwsze żeby było można łatwo taki telewizorek przenosić z miejsca na miejsce, z jednej ściny na kolejną, a czasami nawet zabrać ze sobą dany model w podróż. Po drugie bo takie modele są po prostu tańsze i możemy sobie pozwolić na zakup tych telewizorów jako drugiego czy też trzeciego odbiornika do kuchni bądź do pokoju dziecinnego (w tym przypadku warto szczególną uwagę zwrócić na wytrzymałość obudowy i matrycy lcd).
Wśród zalet telewizora LCD LG LCD 17LS5R należy wymienić przede wszystkim bogatą funkcjonalność tego modelu no i ze względu na zastosowanie małych telewizorów w pokojach dziecinnych duży plus temu modelowi należy się za blokadę rodzicielską. Jak już rodzice zdecydują się doprowadzić kablówkę swoim dzieciom lepiej niech na samym początku wykorzystają tą funkcję i ograniczą wyświetlanie tylko do bezpiecznych programów. Po prostu lepiej nie narażać naszych pociech na pokuszenie.
Model opisywanego tv ma również dosyć bogaty zestaw gniazd co również jest w przypadku małych tv lcd dużym plusem.
Jeżeli chodzi o parametry wyświetlanego obrazu, w tym modelu możemy liczyć na sprawdzoną przeciętność ale przy relatywnie niskiej cenie, rzadko znajdziemy coś lepszego
Niestety naszym zdaniem mógłby mieć on lepszy kontrast i jasność, tylko że wtedy pewnie musielibyśmy o wiele więcej zapłacić. W każdym bądź razie oferowane parametry wystarczają do niezbyt intensywnego wykorzystywania tego telewizora jako monitor komputerowy. Nie radzimy jednak by taka opcja była stałą formą użytkowania tego właśnie modelu tv lcd. Zdecydowanie lepiej sprawdza się jako zwykły telewizor.
Cena obecnie jest adekwatna do możliwości i wynosi około 950 zł ale bez trudu powinniśmy znaleźć gdzieś kilkadziesiąt złoty niższą promocję bądź wyprzedaż. Oczywiście pamiętajmy by najpierw sprawdzić opinie o sprzedawcy