wtorek, 24 czerwca 2008

Najlepsze telewizory lcd według Techradar.com

Serwis Techradar.com opublikował listę piętnastu najlepszych zdaniem redakcji serwisu modlei płaskich telewizorów wliczając w to zarówno plazmy jak i telewizory lcd.
Poniżej przedstawiamy telewizory lcd które znalazły się na tej liście:

Wśród mniejszych modeli telewizorów uznanie autorów listy zdobył model:
Sony KDL-26P3020 - 26-calowy - LCD TV Jak piszą jest to idealny model do kuchni bądź sypialni. Poza tym podkreslają bardzo dobry obraz generowany przez silnik graficzny BRAVIA i przede wszystkim niską cenę.

Autorzy wyróżnili aż cztery 32 calowe telewizory lcd. Wynika to zapewne z ostrej konkurencji w tym przedziale jak i popularności właśnie telewizorów 32 calowych. Na liście znalazły się:
Sony KDL-32W4000 - jako pierwszy model marki Sony oferujacy pełną rozdzielczość (Full HD) i oferujący bardzo dobrej jakości obraz.
Panasonic TX-32LZD85 - kolejny 32 calowy telewizor z obsługą Full HD a do tego 100 Hz obróbka obrazu, świetny wybór do gier.
LG 32LB75 - mimo przeciętnych wyników model został wyróźniony rzez autorów za nieprzeciętny wygląd
Panasonic TX-32LXD70 - kolejny model polecany przez autorów listy ze względu na unikalny styl.
(od siebie dodalibyśmy Telewizor LCD Samsung LE32A656 )

W grupie wiekszych modeli pierwszy został wyróźniony 37-calowy telewizor Sharp Aquos LC-37B20E, który uzyskał wysokie oceny szczególnie za wysoki kontrast 100,000:1 dynamiczny (2,000:1 rzeczywisty), 6ms czas reakcji oraz procesor przeciko smużeniowy, co razem daje bardzo dobry obraz w Full HD.
Drugim 37 calowym modelem na liście jest Panasonic TX-37LZD800. Wyróżniony za ostrość obrazu. (coś nam się wydaje że model został wciśnięty trochę siłoo na tą listę)
W grupie 40 calowych telewizorów lcd wyróżnione zostały:
Samsung LE40A656 - najlepiej prezentujący się model telewizorów lcd, do tego najlepszy z mozliwych do uzyskania obrazów, równa sie genialny telewizor - według autorów, z którymi w tym przypadku jesteśmy gotowi się zgodzić.
Toshiba 40XF355D - wyjątkowy wygląd i wyróżnienie za bycie najcieńszym - autorom to wystarcza nam nie zawsze.

Samsung LE46A656A1F jako jedyny w grupie 46 calowych elewizorów lcd został dostrzerzony przez autorów listy i bardzo dobrze oceniony.

Dwa modele 52 calowe wymienione w liście najlepszych płaskich telewizorów to:
Samsung LE-52F96BD podobno kupno tego modelu to wręcz obowiazek dla każdego kogo na niego stać i z tym stwierdzeniem autorów jesteśmy gotowi się zgodzić

Samsung LE-52M87BD - tańsza ale bardzo udana alternatywa dla modelu Samsunga wymienonego wcześniej.

Jak widać po powyższym zestawieniu samych tylko telewizorów lcd wymienionych na liśnie najlepszych płaskich telewizorów, hegemonia technologii lcd nad plazmowa stała się dziś bardzo wyraźna (na 15 wymienionych modeli 12 to modele telewizorów lcd).
Ale my jesteśmy już tego pewni od dłuższego czasu.