czwartek, 26 czerwca 2008

Tanie telewizory OLED juz wkrotce w ofercie Panasonic

No to się będzie działo! Telewizory OLED w cenie telewizorów LCD mają niedługo pojawić się w ofercie firmy Panasonic. Jak zapowiedziała firma Panasonic, obecnie prace nad nowymi, tanimi, 37 calowymi telewizorami OLED oferującymi obraz w wysokiej rozdzielczości, które powinny kosztować tyle co podobnej wielkości telewizory LCD i telewizory plazmowe, są na ukończeniu.
Jednakże w swoim oświadczeniu firma wyraźnie stwierdziła że właściwe projektowanie i produkcja jeszcze się nie rozpoczęły, ale nowe modele powinny być dostępne w 2011 roku, w cenie około 1300$.
Wszystko więc wskazuje że oświadczenie firmy bardziej ma służyć poprawie jej wizerunku i pokazaniu że Panasonic nie śpi i również ma plany rozwoju tej techniki. Nam niestety będzie trzeba ciągle czekać na w pełni funkcjonalne, tanie i ekonomiczne telewizory oparte na technologii OLED. Zapowiedzi zapowiedziami a i tak telewizory LCD rządzą niepodzielnie i będą wiodły prym na rynku jeszcze przez parę ładnych lat, chociażby dlatego że fabryki je produkujące mnożą się jak króliki w ostatnich kilku latach i nie są to inwestycje nastawione na szybkie zaprzestanie produkcji bądź jej przestawienie na zupełnie nową technologię.
Podsumowując: Czy warto czekać na OLED. Jeżeli ktoś zamierza to jeszcze kilka lat będzie musiał się pomęczyć, a ta technika i tak nie będzie na początku komercyjnej drogi w wielocalowych telewizorach bardziej wydajna niż nowoczesne telewizory lcd. Nie warto czekać. Amortyzacja przez ten czas i tak pozwoli na szybkie kupno telewizora w nowej technologi gdy już będzie ona oferować naprawdę lepsze osiągi niż tańsze ale zapięte na ostatni guzik modele wykorzystujące technologię LCD